SOSYAL MEDYA

Aşağı Kaydır

SOSYAL MEDYA

Hesap Stratejisi ve Yönetimi

Sizin markanıza ve hedef kitlenize en uygun sosyal medya kanalları saptanır, onlara göre sosyal medya planlaması yapılır. Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Pinterest, Youtube… Yer alabileceğiniz çok kanal var ama uygun kanalları seçmek daha önemli. Mesela B2B bir firmaysanız Linkedin sizin için uygun bir kanal olabilir ve buna göre bir planlama yapmanız, uygun stratejiyi oluşturmanız gerekir. Sosyal medya hesabınız için bir strateji belirken rakiplerin de analiz edilmesi gerektiği unutulmamalı.

Kampanya Stratejisi ve Yönetimi

Doğru hedef kitleyi ve bölgeyi hedefleyen reklam kampanyaları oluşturulur. Reklam kampanyalarının takibi ve analizi yapılır. Tam olarak doğru kitle hedeflenip ulaşılabildiği için uygun bir maliyet karşılığında başarılı reklam kampanyaları yürütülebilir.

İçerik Üretim Stratejisi ve Yönetimi

Hedef kitleye uygun içerikler, blog yazıları, görseller, videolar ve gifler üretilir. Özgün ve yaratıcı görseller, anlaşılır ve net içerikler hazırlanmalıdır. Kullanıcıların ilgisi çekilmeli, oluşturduğunuz içerikler size tıklanma ve etkileşim sağlamalı. Sürekli olarak güncel içerikler üretilmelidir, kullanıcıların ilgisi canlı tutulmalı, hakkınızda konuşmaları sağlanmalı. Her mecra için farklı içeriklerin gerekebileceği unutulmamalıdır.